E-1/E-2 (Ticari Anlaşmalı Tüccar/Ticari Anlaşmalı Yatırımcı) Vize Başvuruları

Ticari Anlaşmalı Tüccar (E1) veya Ticari Anlaşmalı Yatırımcı (E2) vizesi, Amerika Birleşik Devletleri ile ticaret ve sefer anlaşması olan bir ülkenin vatandaşı olan ve temel olarak ABD ile anlaşma yaptığı ülke arasında hizmet veya teknoloji ticareti de dahil olmak üzere önemli bir ticaret yapmak, ya da yatırım yaptığı bir kuruluşun faaliyetlerini geliştirmek, yönetmek veya önemli miktarda sermaye yatırımı yapmak için Amerika Birleşik Devletleri'nde şirket kuran kişilere yöneliktir.

Ticari Anlaşmalı Tüccar (E1) vizesi, anlaşma yapılan ülke vatandaşlarının, kendi ülkeleri ile ABD arasında ticaret işiyle uğraşmak için ABD’ye kabul edilmesini sağlar.

Ticari Anlaşmalı Yatırımcı (E2) vizesi anlaşma yapılan ülke vatandaşının, ABD’deki bir işe önemli miktarda yatırım yapmak amacıyla ABD’ye kabul edilmesini sağlar.

Eğer Türkiye gibi ABD ile arasında ticaret anlaşmasına sahip olan bir ülkenin vatandaşı iseniz ABD'de yapacağınız yatırım/ticaret ile kendiniz ve aileniz (Eşiniz ve 21 yaşından küçük çocuklarınız) orada yaşama ve çalışma hakkına sahip olabilirsiniz.

Her iki vize müracaatı da birçok belgeden oluşan kapsamlı bir başvuru dosyası ve dosyayı destekler nitelikte detaylı bir iş planı ile gerçekleşmektedir. Biz tüm bu süreçte size rehberlik edip başvuru dosyanızın hazırlanması, Konsolosluğa sunulması, randevunuzun alınması ve sizi görüşmede karşılaşacağınız sorulara hazırlama sürecini yürütmekteyiz. Başarı oranımızın çok yüksek olduğu bu iki vize kategorisinde ABD Konsoloslukları'ndaki yaklaşımları ve dinamikleri yakından takip edip sizleri en profesyonel şekilde vize mülakatına hazırlamaktayız.

Gerİ Dön